• Čchi-kung Orel v hnízdě

  NOVINKA!!!

  Orel v hnízdě v sobě obsahuje všechny tradiční principy Qi Gong a zároveň respektuje nároky dnešního světa na rychlost a chronický nedostatek času a prostoru. Z toho důvodu jsou techniky Orla v hnízdě sestaveny tak, aby přínos jejich cvičení byl maximální i při menším počtu opakování.

  Tento přístup se projevuje například v tom, že v rámci jednoho pohybu je kladen důraz na rozproudění energie hned v několika meridiánech najednou. Není proto potřeba cvičit několik pohybů, na každý meridián jednotlivě.

 • Čtyřruční masáž

  NOVINKA!!!
  Od března 2019 Vám nabízím čtyřruční masáž. Tuto techniku provádím se svou ženou Václavou Přistoupilovou (www.cviceniamasaze.cz)
  Masáž trvá 90 min.
  Čtyřruční masáž je starodávná metoda, která se využívala kdysi v Indii, Číně a Egyptu, při níž se mysl úplně uvolnila a tělo zrelaxovalo.

Klasická masáž

Klasický typ je znám v západních kulturách jako základní masáž. Využívá různé typy tření a hnětení. Je vhodný zejména na ošetření bolestí zad, namožených svalů, nespavosti a problémů spojených se stresovou zátěží. Klient při masáži leží na stole nebo sedí na židli. Ve své práci dbám na celkový tepelný komfort, pohodlí a respekt k intimitě klienta. Můžete si zvolit buď masáž konkrétních částí těla nebo samozřejmě tělo jako celek.

Reflexní masáž plosky nohou

Uvolňuje ztuhlé svaly, odstraňuje blokády, stimuluje jednotlivé orgány v těle, zlepšuje krevní oběh, odstraňuje napětí a zbavuje nás únavy či problémů se spánkem. Účinky této metody jsou většinou znát po delší době, uzdravení je však trvalé a bez vedlejších účinků. Reflexní terapií lze výrazně zlepšit činnost imunitního systému, lymfatického systému, látkové výměny, zmírnit či odstranit bolesti zad a krční páteře, je možno ji použít u řady běžných i chronických nemocí, zažívacích problémů, migrén, ale i při stresu.

Fonoforéza

Fonoforéza také známá jako tónová akupunktura. Využívá se zvuk a jeho vlastnosti jak k relaxační, tak terapeutické. Zvukové vlny se přenášejí prostřednictvím tkání, neboť voda, která nás z převážné části tvoří, je dokonalým vodičem. Podle volby tónů dochází k různému působení na organismus a jeho harmonizaci.

 • Shiatsu masáž

  Masáže shiatsu jsou významnou prevencí nejrůznějších civilizačních onemocnění. Přinášejí relaxaci a úlevu od napětí a stresu, odstraňují pocity únavy a nedostatku energie. Zmírňují a odstraňují bolesti různého typu, např. zad, šíje, hlavy, kloubů. Pomáhají při alergiích, dýchacích potížích, mohou zmírnit střevní a žaludeční potíže, stabilizují následky hormonálních výkyvů. Mají pozitivní vliv na oběhový a lymfatický systém, také stimulují svaly. Pomáhají s otěhotněním a řeší i přidružené obtíže. Budoucí mamince dokáže masáž ulevit například od ranních nevolností, bolestí bederní páteře nebo hlavy, případně pomoci s navázáním lepšího vztahu k miminku. Je vhodné od druhé třetiny těhotenství.

Baňkování

Masáž baňkami (odborně nazývaná vakuoterapie) pomáhá proti bolestem zad a páteře, uvolňuje ztuhlé svaly, zlepšuje krevní oběh, odstraňuje zažívací potíže, a dokonce působí velmi účinně proti celulitidě. Uvádí se také, že baňkování má příznivý vliv na detoxikaci organizmu a pozitivně působí také při nachlazení či migréně. Navíc se také upraví funkce příslušných vnitřních orgánů. A to všechno díky tomu, že baňkování dokáže velmi intenzivně prokrvit masírovanou tkáň, což klasická masáž nezvládne.

 • Kraniosakrální osteopatie

  Kraniosakrální osteopatie vychází z konceptu jejího zakladatele, doktora Sutherlanda a jeho následovníků, zejména doktora Upledgera.
  Jedná se o velmi jemnou cílenou manipulaci s lebkou a křížovou kostí. Vyšetřuje se zde dotekem úroveň a schopnost pohyblivosti těchto kostí, membrán a tekutin v těle.
  Tato technika je jemná, nebolestivá a pro klienta velice příjemná. Osvobozuje a uvolňuje životní sílu, oživuje její tok, rytmicitu a tím je schopna nastartovat samoléčbu organismu jako celku (v rovině fyzicko-strukturální, emoční i mentálně-duchovní). Přináší hlubokou relaxaci, pocit hlubšího a snadnějšího dýchání, zbavuje člověka tíhy, navrací ho ke komunikaci s vlastním tělem a zvýší jeho schopnost sebeuzdravování.
  Může být doplňkovou technikou k dalším manuálním terapiím, k léčbě dietetické a medikamentózní. Využívá vlastností centrální nervové soustavy, odstraňuje napětí vzniklé různými úrazy lebky a tím ovlivňuje funkci hlavových nervů, mozkových cév.
  Díky jemnosti a neinvazivnímu přístupu, je tato technika vhodná pro dospělé, děti, těhotné ženy i miminka.

  Použití: po operacích, úrazech a nehodách
  k léčení traumatu a postraumatických symptomů
  k rozpuštění emocionálních a fyzických šoků
  při bolestech zad a degenerativních změnách páteře a kloubů
  při problémech s čelistmi, dutinami a dysfunkcích v oblasti ušní, oční, nosní
  při problémech vztahujících se k traumatickému porodu
  jako podpora a příprava na otěhotnění, porod a poporodní integrace
  pro hyperaktivní děti a děti s poruchami učení

V případě nejasností mě neváhejte kontaktovat a zvolíme vhodnou terapii společně.


Kontakt

 • Jméno

  Tomáš Přistoupil

 • Telefonní číslo

  +420 777 170 465